ŠkratMobilov natečaj: »Tudi Bela krajina obstaja – problemi regije in smernice za njen razvoj«

logo_1000x680

ŠkratMobil – mobilna socialno-kulturna platforma za otroke in mladostnike, ki jo izvaja Kulturno umetniško društvo Anarhiv s petimi partnerji, s Kulturno umetniškim društvom Plac, s Knjižnico Črnomelj in z Javnim zavodom Kulturni center Semič, ter z dvema partnerjema iz Ljubljane, z Zavodom za uveljavljanje vizualne kulture Vizo ter z Izobraževalnim centrom za zdravo življenje Educor, razpisuje:

Natečaj za najboljše razmisleke o stanju, predvsem pa o željah za prihodnost Bele krajine v treh kategorijah:

– v kategoriji za najboljši dijaški razmislek,

– v kategoriji za najboljši študentski razmislek in

– v kategoriji »mladi 34«, s katero želimo nasloviti starostno skupino starejših mladih, starih med 29 in 34 let«.

Z natečajem želimo mladim ponuditi možnost, da nam zaupajo, kako vidijo socialno in ekonomsko stanje v Beli krajini; kaj jih v Beli krajini moti, a tudi (in predvsem), kaj si želijo od regije, v kateri živijo.

Nekaj iztočnic za pisanje sestavkov – kaj so po tvojem ključni problemi Bele krajine, – kako vidiš svoje mesto, vlogo, predvsem pa prihodnost v Beli krajini, – v kakšni Beli krajini si želiš živeti, – kako bi to dosegel(a)?

Najboljši trije razmisleki iz vseh kategorij bodo nagrajeni s knjižnimi nagradami knjižnice Črnomelj, Belokranjskim abonmajem v KC Semiču, letno članarino v KUDu Plac in kartami za festival Pung.Art. Prav tako bodo razmisleki predstavljeni na okrogli mizi 19. 10. 2015 v KC Semič, objavljeni pa bodo tudi na spletni strani društva KUD Anarhiv (http://kudanarhiv.org/skratmobil/).

Navodila za pisanje: – pisava Times New Roman, velikost 12, – 1.5. razmik med vrsticami, – naslov sestavka, – kontaktni podatki (ime in priimek, email naslov, telefonska številka), – besedilo naj vključuje do maksimalno 5000 znakov s presledki, – rok oddaje 25.9.2015 na email ali po klasični pošti (velja poštni žig).

Vaše sestavke pošljete na email naslov skratovacital(at)gmail.com, v »zadevo« napišete ‘ŠkratMobilov natečaj’ in tekmovalno kategorijo. Sestavke lahko pošljete tudi na spodnji naslov, s pripisom kategorije.

Kulturno umetniško društvo Anarhiv
Metelkova 6